

Opvallend gedrag? Leer het begrijpen en beïnvloeden
Doel
Kinderen met opvallend gedrag trekken vaak negatieve aandacht. Denk aan boosheid, teruggetrokkenheid, druk of chaotisch gedrag, of moeite met sociale omgang. Het gedrag valt op, verstoort soms het groepsproces, maar is zelden zomaar ‘lastig’. Vaak is het een signaal van een onderliggende behoefte of problematiek.
In plaats van te vragen “Wat is er mis met dit kind?” leer je denken in termen van “Wat heeft dit kind nodig?”
In deze training ontdek je hoe je gedrag objectief analyseert, welke factoren van invloed zijn en hoe jij als professional effectief en bewust kunt reageren. Zo vergroot je je pedagogisch inzicht én zelfvertrouwen.
Inhoud
Tijdens deze interactieve training leer je:
- De psychologie achter gedrag: waarom doen kinderen wat ze doen?
- Hoe je een objectieve gedragsanalyse maakt om doelgericht te handelen.
- De invloed van hechting en trauma op het gedrag van kinderen én op jouw eigen reacties.
- Hoe je met data de effectiviteit van je aanpak kunt meten.
Werkwijze
De training combineert theorie en praktijk. We starten met een stevige basis in de gedragswetenschap en onderzoeken hoe gedrag tot stand komt. Daarna zoomen we in op jouw professionele invloed.
We werken met praktijkvoorbeelden, persoonlijke reflectie, videobeelden en rollenspellen. Je oefent met eigen casussen en krijgt concrete handvatten die je direct kunt toepassen. De sfeer is open en veilig, met veel ruimte voor uitwisseling.
Resultaat
Na afloop van de training:
- Herken je de behoefte achter opvallend gedrag.
- Ben je je bewust van omgevingsfactoren en jouw eigen rol in het ontstaan én veranderen van gedrag.
- Kun je positief en effectief reageren op moeilijk gedrag in de klas.
- Voel je je zekerder en professioneler in het omgaan met pedagogische uitdagingen.
Dagen/dagdelen
3 dagdelen
Tijdsinvestering
Praktijkopdracht van ca. 2 uur
NB Tenzij anders vermeld gelden voor de deelname aan de trainingen geen aanvullende eisen ten aanzien van vooropleiding of ervaring en bedraagt de studiebelasting uitsluitend het vermelde aantal contacturen.